Avdelningar

Bilkompaniet
bekymmersfritt och ekonomiskt

Bilkompaniet Dalarna AB

Administration

Växel: 0250-28800
Huvudkontor/Ekonomi: 0250-28810    Epost:  ekonomi@bilkompaniet.se
Organisationsnr: 556040-3650

Besöksadress:
Engelbrekts väg 3
792 32 MORA

Faktura/postadress: (Uppge referens.)
Bilkompaniet Dalarna AB
Box 430
792 27 MORA

Vi tar helst emot fakturor på följande sätt:
– E-faktura: Vårt GLN-nr: 7365560403658  VAN-operatör: Scancloud AB
– Mailad PDF-faktura till adress:   faktura@bilkompaniet.se

Uppge referens.

Bilförsäljning

MORA: 0250-28870
Volvo: 0250-28870, Renault: 0250-28870, Nissan: 0250-28870, Dacia: 0250-28870
LEKSAND: 0247-44901 
Volvo: 0247-44901
MALUNG: 0280-44501
Volvo: 0280-44501

Verkstad

MORA: 0250-28840  Epost:  service.mora@bilkompaniet.se
Volvo: 0250-28830, Renault: 0250-28840, Nissan: 0250-28840, Dacia: 0250-28840
LEKSAND: 0247-44902  Epost:  service.leksand@bilkompaniet.se
Volvo: 0247-44902, Renault: 0247-44902, Dacia: 0247-44902
MALUNG: 0280-44502  Epost:  service.malung@bilkompaniet.se
Volvo: 0280-44502, Renault: 0280-44502, Dacia: 0280-44502

Skadecenter: 0250-28850

skada@bilkompaniet.se

Bilvårdcenter

MORA: 0250-28888
bilvard@bilkompaniet.se

Bildelar/Butik

MORA: 0250-28820
LEKSAND: 0247-44903
MALUNG: 0280-44503

Hyrbil

MORA: 0250-28885
LEKSAND: 0247-44903
MALUNG: 0280-44503

Epost:

info@bilkompaniet.se
volvo@bilkompaniet.se
renault@bilkompaniet.se
nissan@bilkompaniet.se
dacia@bilkompaniet.se

Bilkompaniet Gävleborg AB

Administration

Besöksadress
Rälsgatan 12
802 91 Gävle

Organisationsnr: 556735-9491

Telefon: 026-54 53 60
E-post: gavle@bilkompaniet.se

Verkstad

E-post: verkstad.gavle@bilkompaniet.se
Telefon: 026-54 53 60

Reservdelar

E-post: reservdelar.gavle@bilkompaniet.se
Telefon: 026-54 53 60

Bilförsäljning

E-post: gavle@bilkompaniet.se
Telefon:
026-54 53 60